چگونه‌ها

چگونه ورژن چیپ TPM را در کامپیوتر پیدا کنیم؟ آمورش تصویری

چیپ TPM2.0 و چیپ TPM1.2 برای نصب ویندوز 11

TPM2.0 TPM1.2 و  NONTPM چیست؟

اول‌ازهمه باید بدانیم که چیپ امنیتی TPM چیست و بعد روش پیدا کردن نسخه آن را باهم دیگر متوجه خواهیم شد، چیپ تی پی ام برای این معروف شد که ویندوز ۱۱ که آمد، مایکروسافت استفاده از این چیپ برای نصب ویندوز جدید ۱۱ را اجباری کرد.

چیپ TPM2.0
چیپ امنیتی TPM2.0
چیپ TMP1.2
چیپ TMP1.2


حالا واقعا این TPM چیست و چگونه بفهمیم که لپ‌تاپ یا کامپیوترمان تی پی ام دارد؟

TPM  مخفف شده Trusted Computing Group می باشد، به معنای ساده‌تر ریزپردازنده‌ای است که بروی مادربرد سوار می‌شود و برای رمز عبورهای ورود در سیستم استفاده می‌شود همانند رمز بانکی شما که مثلاً اگر رمز پویا را فعال کرده باشید برایتان هر دفعه رمزی درست می‌شود و اگر اشتباه رمز را وارد کنید وارد حساب بانکی نمی‌شوید و بعد از چند بار حساب بانکی قفل می‌شود، کاربرد چیپ  TPM در سیستم ویندوزی شما هم همین است، اگر هکری سیستم شمارا به سرقت ببرد نتواند سیستم شمارا راه‌اندازی کند.

هکر پسورد
هکر پسورد

چگونه ورژن TPM2.0 یا TPM1.2 را در سیستم متوجه شویم؟

برای این کار شما می‌توانید در منوی استارت تایپ کنید tpm.msc، سپس بروی آیکون قفلی که می‌آید کلیک کنید.

 

چک کردن چیپ TPM
چک کردن چیپ TPM از استارت

در وسط صفحه ورژن چیپ سیستم شما نوشته‌شده است.

چک کردن TPM1.2
چک کردن TPM1.2

ویندوز ۱۱ از چه نوع چیپ TPM پشتیبانی می‌کند؟

مایکروسافت ویندوز ۱۱ در زمان رونمایی تا الان اعلام کرده که کسانی می‌خواهند ویندوز ۱۱ را بروی سیستم خود نصب کنند حتماً باید از چیپ ورژن TPM2.0 استفاده کنند، اگر سیستم شما از این چیپ پشتیبانی می‌کند می‌توانید ویندوز ۱۱ نسخه TPM را سفارش دهید.

چیپ TPM2.0
چیپ امنیتی TPM2.0

سیستم من TPM1.2 را پشتیبانی می‌کند می‌توانم ویندوز ۱۱ را نصب کنم؟

۸۰ درصد سیستم‌های داخل بازار از این چیپ استفاده می‌کنند و مالکان این دستگاها مایل‌اند که ویندوز ۱۱ محبوب را روی سیستم خودشان نصب کنند، برای این منظور آسان ویندوز نسخه بدون چیپ امنیتی را در اختیار عموم قرار داده است که می‌توان این نسخه را بروی ۸۰ درصد سیستم‌ها نصب کرد، برای سفارش این نسخه می‌توانید ویندوز ۱۱ نسخه NONTPM را تهیه کنید.

چیپ TMP1.2
چیپ TMP1.2

هرگونه سوال یا ابهامی بود در بخش نظرات بپرسید با افتخار پاسخگو خواهیم بود.

محمد کریم قصاب

همیشه رویایی داشتم که بتوانم علوم کامپیوتر و اینترنت را با نظام آموزشی صحیح بیاموزم و معلم یا مربی داشته باشم، تا در ویندوز و مسائل کامپیوتری به من کمک کند، تا بتوانم از کامپیوتر و تکنولوژی خیلی راحت و آسان در زندگی‌ام بهره ببرم و کسب درآمد کنم! امروز نام این رویا آسان ویندوز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا